Nazywam się Damian Pietrzak.

Jestem pomysłodawcą i założycielem grupy TIMBA. Wspólnie z doświadczonymi partnerami chciałbym stworzyć jedną z najbardziej rozbudowanych baz firm przemysłu drzewnego w Europie i na jej podstawie szukać możliwości współpracy między nimi. 

 

Zaczynamy od rynku polskiego, który ma być podstawą do rozszerzenia promienia działań. To co nas wyróżnia na tle innych firm handlowych to kompleksowość. 

 

Szukamy możliwości współpracy na wszystkich płaszczyznach funkcjonowania przedsiębiorstw sektora drzewnego – zaczynając od wyrobów gotowych, poprzez tarcicę i półprodukty a kończąc na produkcie ubocznym i biopaliwach.

Jak działamy?

Po utworzeniu bazy potencjalnych firm branży drzewnej w Polsce, przystępujemy do działania. Osobiście odwiedzamy każdy z tych podmiotów w celu określenia możliwości produkcyjnych a także zapotrzebowania materiałowego.

 

Będąc regularnym uczestnikiem targów, konferencji i innych wydarzeń branżowych na całym świecie jesteśmy w stanie w skuteczny sposób szukać szans na nawiązanie współpracy między krajowymi producentami a podmiotami zagranicznymi.

Ponad 800 firm do końca 2021r. zostanie odwiedzonych i zweryfikowanych względem możliwości produkcyjnych oraz zapotrzebowania materiałowego przez firmę TIMBA.

Podczas zbierania doświadczeń jako pracownicy czołowych korporacji przemysłu drzewnego i meblarskiego o strukturze zarówno krajowej jak i międzynarodowej zrozumieliśmy jedno – za każdą, nawet największą organizacją stoją ludzie. Ludzie, którzy jak każdy z Nas mają swoje mocne i słabe strony.

I tak w przypadku dużych korporacji – osoby pracujące w działach zakupów często nie mają dostępu do mniejszych firm produkcyjnych, z wielu powodów. Jednym z nich jest niewielka aktywność marketingowa małych przedsiębiorstw – są one bardzo trudne do zlokalizowania przez dużych kontrahentów i z tego tytułu działają głównie na rynku lokalnym.

Proces mapowania, analiza możliwości i potrzeb firm branży drzewnej przez firmę TIMBA rozłożony jest na lata (rozmowy z setkami podmiotów rocznie), natomiast korporacje na znalezienie dostawcy danego komponentu często mają określony czas, który zazwyczaj nie wynosi więcej niż kilkadziesiąt dni.

TIMBA, posiadając w swojej bazie kilka tysięcy podmiotów branży drzewnej, znając charakterystykę ich działalności i szacunkowe ceny, będzie w stanie w krótkim czasie przedstawić gotowe propozycje rozwiązań dla obydwu stron – zarówno dla odbiorcy jak i potencjalnego producenta.

Zapraszamy do kontaktu zarówno krajowych producentów, którzy chcieliby uzyskać więcej informacji na temat działalności naszej firmy, jak i podmioty zagraniczne chcące rozpocząć aktywność handlową w Polsce.